rozstępy
O medycynie estetycznej Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi na rozstępy Wałbrzych

Zabiegi na rozstępy Wałbrzych – rozstępy to po prostu blizny, więc pozbycie się ich przy pomocy opieki domowej jest niemożliwe. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje nam bardzo skuteczne sposoby usuwania rozstępów. Sprawdź naszą listę i wybierz najlepszą dla siebie metodę.

Zabiegi na rozstępy Wałbrzych to doskonała szansa na ładną figurę

Są one spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi lub zmianami hormonalnymi. W pierwszym przypadku mamy na myśli szybkie rozciąganie skóry, na przykład w wyniku szybkiej zmiany masy ciała lub wzrostu. Włókna kolagenowe często nie wytrzymują tych procesów i pękają, co powoduje przerwy w tkance łącznej, które obserwujemy jako ciemnoczerwone, kilkumilimetrowe paski. Z czasem te mikro-rany goją się, pozostawiając po prostu rozstępy i zwiotczałą, lekko pomarszczoną skórę, jeżeli chodzi o zabiegi na rozstępy Wałbrzych.

Jednak niektórzy z nas mają genetyczne predyspozycje do rozstępów i pomimo utrzymywania stałej wagi zmagają się z nimi od dzieciństwa. W tym przypadku ich główną przyczyną są wspomniane zmiany hormonalne, które powodują zaburzenia produkcji kolagenu i elastyny, zapewniając skórze elastyczność. Sterydy lub ciąża mogą być również odpowiedzialne za problemy hormonalne. Warto o tym pamiętać przy zabiegach na rozstępy Wałbrzych.

Rozstępy nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale dla wielu z nas powodują zakłopotanie i kompleksy. W tej sytuacji warto wprowadzić do swojej opieki jeden z domowych środków na rozstępy, na przykład peeling kawowy, kąpiele z dodatkiem olejku miętowego i cytrynowego, masaże pod prysznicem ciepłą i zimną wodą lub specjalne kosmetyki.

Jeśli jednak zmagasz się z bardzo widocznymi iw pełni wyleczonymi śladami na dużych częściach ciała, zabiegi domowe mogą okazać się nieskuteczne. Na szczęście współczesna medycyna oferuje nam wiele skutecznych sposobów usuwania rozstępów. Ich działanie opiera się na procesie kontrolowanego uszkodzenia skóry, który zmusza ją do odbudowy włókien kolagenu i elastyny, podczas których wypełniane są przerwy w tkance.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *