zabiegi
O medycynie estetycznej Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz – zmagamy się ze zmarszczkami, zwiotczałą skórą, opadającymi powiekami, zmieniającymi się owalami twarzy i przebarwieniami skóry. Kiedyś droga do zwiotczałej skóry polegała na liftingu – operacji, podczas której skóra była naciągana w odpowiedni sposób.

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz – o czym warto pamiętać?

Obecnie istnieją mniej inwazyjne sposoby poprawy elastyczności skóry. Jednym z nich jest procedura z użyciem nici podnoszących. Istnieją różne rodzaje nici – nici hialuronowe, polilaktyczne lub PDO. Nici polilaktyczne wprowadza się pod skórę za pomocą specjalnych igieł. Skóra napina się, a produkcja kolagenu znacznie wzrasta wokół nici. Leczenie kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu go pod skórę w sposób imitujący nici chirurgiczne, to jest w sposób liniowy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze, w przeciwieństwie do włókien syntetycznych, z których wykonane są nici PDO. W tym odniesieniu szczególną uwagę zyskują zabiegi medycyny estetycznej na twarz.

Czasami zdarza się również, że nasza skóra nie straciła dużo elastyczności, ale nie podoba nam się kształt twarzy. Najczęstszym problemem są grube policzki lub, wręcz przeciwnie, wyjątkowo szczupła twarz. Kobiety marzą o pięknie zarysowanych kościach policzkowych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musimy poddawać się skomplikowanym zabiegom chirurgicznym, aby cieszyć się pięknymi, doskonałymi policzkami. Wszystko czego potrzebujesz to zabieg wolumetrii twarzy, który najczęściej wykonuje się za pomocą kwasu hialuronowego, jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej na twarz.

W jednym zabiegu możesz modelować kształty całej twarzy – podkreślać kości policzkowe, podnosić opadające kąciki ust lub eliminować bruzdy nosowo-wargowe. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast, zabieg należy powtarzać raz w roku.

Kurze łapki, poprzeczne zmarszczki na czole lub poprzeczne zmarszczki między brwiami (zmarszczki lwa) nie tylko nas starzeją, ale także sprawiają, że wyglądamy surowo, nieufnie. Za pomocą botoksu zwalczamy zmarszczki na górnej powierzchni twarzy. Botox lub toksyna botulinowa (lub toksyna botulinowa) jest całkowicie bezpieczną substancją, stosowaną również w okulistyce i neurologii. Również w medycynie estetycznej jego zastosowanie nie ogranicza się do redukcji zmarszczek w aspekcie zabiegów medycyny estetycznej na twarz.

Nadpotliwość jest również zwalczana za pomocą botoksu. A jak działa botox? Blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, rozluźniając wybrane części mięśni, a tym samym znacznie redukując napięcie powodujące zmarszczki. W dolnych partiach zmarszczek najczęściej walczy się z kwasem hialuronowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *