Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej na trądzik

Zabiegi medycyny estetycznej na trądzik – czasami w bardzo wysokich temperaturach używanych do głębokich zmian mogą pojawić się pęcherze i tymczasowe przebarwienia. Podczas zabiegu czujesz ukłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów i porównywane z ukłuciem igłowym. Aby jednak zmniejszyć dyskomfort, skórę w oparzonych obszarach znieczula się kremem. Ponadto podczas zabiegu skóra jest dodatkowo chłodzona zimnym powietrzem, co również zmniejsza nieprzyjemne doznania. Procedura trwa około 20 minut.

Zabiegi medycyny estetycznej na trądzik zyskują na popularności!

Intensywność blizn potrądzikowych zależy od nasilenia i głębokości stanu zapalnego, a także od czasu rozpoczęcia leczenia. Blizny potrądzikowe są zwykle zanikowe. Mogą również występować blizny przerosłe, które są znaczącą wadą kosmetyczną. Jedną z metod leczenia blizn jest laser frakcyjny. Emituje światło o długości 1550 nm. Ogrzewa skórę w postaci mikroskopijnych kropek. Skóra wokół tych plam jest zdrowa i rozpoczyna się proces gojenia. Powstawanie uszkodzeń mikroskopowych stymuluje procesy naprawcze. Zabiegi wykonywane są szeregowo. Zwykle wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w odstępach od 2 do 5 tygodni, jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej na trądzik.

Po zabiegu pacjent odczuwa dyskomfort przez około 2 godziny, na przykład po intensywnym opalaniu. Obrzęk trwa około 2-3 dni, a rumień 5-7 dni. Może również wystąpić złuszczanie. Większość pacjentów odczuwa poprawę po 2–4 tygodniach od zakończenia serii zabiegów. Odbudowa kolagenu będzie jednak kontynuowana, powodując wygładzenie i ujędrnienie skóry przez kolejne 6 miesięcy. Przeciwwskazaniami do zabiegu są atopowe zapalenie skóry, opryszczka, bliznowce, ciąża, epilepsja oraz stosowanie leków uczulających skórę na światło w odniesieniu do zabiegi medycyny estetycznej na trądzik.

Aby poprawić regenerację skóry i zmniejszyć blizny potrądzikowe, stosuje się również peelingi, które polegają na celowym chemicznym lub mechanicznym uszkodzeniu naskórka w celu stymulowania odnowy skóry. Stosuje się peelingi z alfa-hydroksykwasami, kwasem trichlorooctowym i kwasem salicylowym. Szeroki wybór tego rodzaju zabiegów jest dostępny w klinikach dermatologicznych. Dermatolog wybierze metodę najbardziej odpowiednią dla zmian skórnych. Zabiegi tego typu należy powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *