trądzik
O medycynie estetycznej Zabiegi medycyny estetycznej

Trądzik a medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej na trądzik – po wielu latach cierpienia na trądzik choroba może się skomplikować. Oprócz wyprysków, wyprysków i grudek na skórze pojawiają się nieestetyczne blizny i przebarwienia. Zmiany te można zmniejszyć lub wyeliminować za pomocą medycyny estetycznej.

Czym wyróżniają się zabiegi medycyny estetycznej na trądzik?

Trądzik jest częstą chorobą skóry. Nie tylko dla nastolatków. Coraz częściej pojawia się również na skórze osób w wieku 30 lat. Leczenie tej popularnej choroby powinno odbywać się pod nadzorem dermatologa. Terapia obejmuje preparaty stosowane zewnętrznie na skórę oraz leki doustne, jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej na trądzik.

Spośród preparatów stosowanych na skórę najczęściej przepisywane są antybiotyki z grupy tetracyklin, często w postaci preparatów złożonych zawierających pochodne witaminy A lub tlenek benzoilu. Pacjenci przyjmujący doustnie mogą również otrzymywać antybiotyki i pochodne witaminy A. Ponieważ zabieg trwa długo, warto rozpocząć je jak najszybciej po pojawieniu się zmian skórnych z uwagi na zabiegi medycyny estetycznej na trądzik.

Może to zapobiec powikłaniom trądziku, takim jak blizny i przebarwienia. Zmiany te, ponieważ wymagają bardziej agresywnego leczenia. Na szczęście dermatologia estetyczna ma coraz więcej do zaoferowania.

Intensywność blizn potrądzikowych zależy od nasilenia i głębokości stanu zapalnego, a także od czasu rozpoczęcia leczenia. Blizny potrądzikowe są zwykle zanikowe. Mogą również występować blizny przerosłe, które są znaczącą wadą kosmetyczną. Jedną z metod leczenia blizn jest laser frakcyjny. Emituje światło o długości 1550 nm. Ogrzewa skórę w postaci mikroskopijnych kropek. Skóra wokół tych plam jest zdrowa i rozpoczyna się proces gojenia. Powstawanie uszkodzeń mikroskopowych stymuluje procesy naprawcze. Zabiegi wykonywane są szeregowo. Zwykle wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w odstępach od 2 do 5 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *